Bar „Pod Otrytem”
W drugiej połowie lipca, już od 2010r., przy barze „Pod Otrytem”, odbyła się impreza środowiskowa „To dla was gramy przyjaciele”. Inicjatorami tych spotkań jest grupa znajomych i przyjaciół – sympatyków z Polany, chcących upamiętnić tych mieszkańców i dawnych bywalców baru, którzy przeszli na „niebieskie połoniny”. To dla nich grany jest koncert a potem odbywa się „świeczkowisko” na ławeczce za sklepem pana Tomka (w bliskim sąsiedztwie baru). Na potrzeby tych koncertów zbudowano małą scenę.


                Bar "Pod Otryt"
V druhej polovici júla , od roku 2010 , v bare " Pod Otrytom " , sa konala akcia za ochranu životného prostredia " Pre vás to hráme priatelia. " Iniciátorom týchto stretnutí je skupina priateľov a známych – priaznivcov z Polany.Na počesť obyvateľov a bývalých obyvateľov Polany , ktorí zomreli a odišli do " nebeských výšín" sa hrá koncert a potom prebieha pietný akt " zapaľovanie sviečok " na lavičke pre obchodom pána Tomka ( v blízkosti baru ) . Pre potrebu týchto koncertov bolo postavené malé javisko .


                Bar "Pod Otrytem"
In the second half of July, since 2010, at the bar "Pod Otrytem" the event "We play for you, our friends" takes place. The initiators of the meetings are friends and acquaintances who want to commemorate former bar-goers, who are no longer alive. There is a concert after which "świeczkowisko" is held and people light candles.


Copyright @_2014; ZSL Ustrzyki Dolne - Gimnázium Giraltovce